Ledovec Stubai

Stubaiské Alpy a především ledovec Stubai byl pro turisty objeven relativně v nedávné době a to roku 1974. Od této doby jsou zde v provozu lanovky. Ledovec Stubai se nachází ve stejnojmenném údolí ve výškách od 2 600m až do výšky 3 150 metrů nad mořem. Tento nejznámější Rakouský ledovec se nalézá pod vrcholem Schaufelspitze (3 333 m). Díky své rozloze, která činí 1 200 hektarů, jej lze právem označovat nejrozsáhlejším celoročním lyžařským areálem Rakouska a Rakouských Alp (ještě větší než známější ledovec Kitzsteinhorn v Kaprunu)

Na této ploše naleznete celkem 21 sjezdových tratí o celkové délce 57 km. Většina zdejších sjezdových tratí je mírných (modrých). Zároveň zde najdete také červené tratě a také černé, které jsou v podstatě nikterak upravované. Tyto černé tratě uspokojí především náročné lyžaře. Na zdejších svazích naleznete dokonale upravované sjezdovky a sjízdné kary, a také terény vhodné především pro carvingové lyžování. Chloubou areálu je zdejší náročná 10 km dlouhá sjezdovka s názvem Wilde Grube. Její převýšení je úctyhodných 1 500 metrů.Mezi zajímavosti ledovce Stubai lze zařadit zdejší 6-sedačkovou lanovku Eisjoch. Jedná se o první lanovku, která byla ukotvena přímo do ledovce. Dřívě bývaly veškeré lanovky ukotvovány jen do skály. Na ledovci se také nachází speciální měřící trať, na které můžete se svými přáteli poměřit své lyžařské schopnosti. Také snowboardisté si příjdou na své. V areálu ledovce Stubai se nachází 80 m dlouhá U-rampa.

Ledovec Stubai je otevřen celoročně. Sněhová pokrývka je zde stále kvalitní a i proto je zde nejlepší lyžování asi v květnu, kdy lze ještě sjíždět až do 2 300 m.  Letní i zimní dovolená na ledovci Stubai  zaručeně nebude špatnou volbou.

Základní informace - Stubai

Sezóna: říjen - duben, na ledovci celoročně | Skipas: 37 € za den, 214 € za šest dní, hl.sezóna - dospělý
Vzdálenosti: od Prahy 566km, od Brna 629km

Webové kamery online

Stubai Webkamera Alpy
Stubai Rakouské Alpy